Príhovor Dagmar Krššákovej

Milí Lamačania,

na toto sme celý rok čakali, dni sa predĺžia, teplota stúpne a školský rok sa skončí. Opäť po roku nastalo dovolenkové obdobie a každý z nás sa teší na čas strávený s rodinou a priateľmi. 

Nám, žiakom základnej školy, odpadne kameň zo srdca, keďže najbližšie dva mesiace sa nemusíme sústrediť v laviciach našej školy a namiesto toho si budeme užívať slnečné dni v prítomnosti našich najbližších. 

Na posledný týždeň školy som sa tešila celý školský rok. Posledné dni sme sa už neučili, no napriek tomu sme trávili čas s kamarátmi, a to je super. Namiesto učenia sme umývali skrinky, odovzdali učebnice, hrali spoločenské hry a potichu sme odpočítavali dni do prázdnin. Poviem vám úprimne, škola mi bude trochu chýbať, keďže je v nej väčšinou zábava, no nastal čas na prázdniny. Čakajú nás dva mesiace vstávania tesne pred obedom a letnej zábavy. Návrat do školy je posledné, na čo chceme myslieť. Predstava, že to bude opäť o niečo ťažšie ma veľmi neteší. 

Cez leto má každý rôzne plány, ja sa napríklad chystám na niekoľko dovoleniek do zahraničia, keďže zbožňujem spoznávať nové kultúry a mestá. Samozrejme si nájdem čas aj na stretávanie sa s kamarátmi alebo oddych. Veď predsa prázdniny sú na to, aby sme si odpočinuli a nabrali nové sily do ďalšieho roka. Myslím si, že aj dospelí by mali mať prázdniny, ale napriek tomu, že ich nemajú, tak sa na tie naše tešia. Možno preto, lebo sú radi, že strávia viac času so svojimi deťmi alebo preto, lebo sa chystajú na nejakú dovolenku či pobyt. Keď niekto spomenie prázdniny, prvé čo mi napadne je kúpanie sa na kúpalisku s kamarátmi, ja totiž veľmi rada trávim čas s ľuďmi, ktorí sú pre mňa nejakým spôsobom dôležití. 

Všetci moji spolužiaci sa tešia na prázdniny, aj keď našu triedu tento rok opúšťajú traja skvelí ľudia. Budú nám všetkým chýbať, no som si viac než istá, že v nových školách ich čaká veľa nových príležitostí a skvelých zážitkov. Mňa čaká lúčenie so školou o rok a poviem vám na rovinu, nedokážem si čo i len predstaviť, že sa sem už nevrátim. No ako som už spomenula, patrí to k tomu. 

Človek by ma nazval nedočkavou, pretože sa už neviem dočkať všetkých nových zážitkov a príhod, ktoré tento rok zažijem a myslím si, že to budú jedny z najlepších prázdnin. Prajem nám všetkým, aby sme si ich poriadne užili!

 

Dagmar Krššáková 8.B

 

Skôr ako začneme: nahliadnite do spracovania vašich osobných údajov

Ak navštívite stránku, ktorá zapisuje cookies, v počítači sa vám vytvorí malý textový súbor, ktorý sa uloží vo vašom prehliadači. Ak rovnakú stránku navštívite nabudúce, pripojíte sa vďaka nemu na web rýchlejšie. Náš web vám ponúkne relevantné informácie a bude sa vám pracovať jednoduchšie.

Súbory cookies používame najmä na anonymnú analýzu návštevnosti a vylepšovanie našich web stránok. Ak si nastavíte blokovanie zápisu cookies do vášho prehliadača, je možné, že web sa spomalí a niektoré jeho časti nemusia fungovať úplne korektne. Viac info k spracúvaniu cookies.