Príhovor Jozefa JOJA Hladkého

Milí susedia , 

oslovujem vás takto, keďže som nevyrastal a (zatiaľ) ani nebývam v tejto krásnej mestskej časti, ktorá mi počas môjho pôsobenia prirástla k srdcu. Ďakujem za možnosť napísať pár slov či odkazov o sebe, o nás a hlavne o deťoch.  
DETI 
 
„Všetko čo som sa o živote naučil, som sa naučil od detí.“ Tento životný odkaz patrí medzi moje najobľúbenejšie. Veď to len niekedy skúste, spomaliť v tejto uponáhľanej dobe a počúvať vaše deti. Veľmi veľa sa dozviete a prídete na to, že život je jednoduchý, len my dospelí si z neho robíme častokrát zložitú sieť. Deti sa stali mojou motiváciou, nastavujú mi zrkadlo života, ukazujú mi ako zvládať problémy, alebo čo vlastne problémy sú. Všetky deti sú dobré, len niektoré sú nepochopené a tie potrebujú o niečo viac našej lásky a pozornosti. A to sa snažím odovzdať aj deťom v Lamači.  Bolo najlepším rozhodnutím môjho života, že som svoj pracovný život zasvätil deťom . 
ATLETIKA JOJO LAMAČ 
 
Keď som prichádzal do Lamača, ohromila ma vybudovanosť športovísk a ihrísk v blízkosti školy. Bolo to niečo, prečo som sa rozhodol prijať ponuku miestnej základnej školy (ďalšie najlepšie rozhodnutie v mojom živote).  Postupne sme spolu s trénermi a učiteľmi vybudovali   v Lamači atletický klub, ktorý má ako základnú filozofiu darovať deťom radosť z pohybu. Tento rok ju rozdávame približne 150 deťom prevažne z Lamača. Snažíme sa svetu aj ľuďom ukázať, že aj keď sa časy menia, tak deti ostávajú deťmi a pohyb im je prirodzený. Tešíme sa na ďalšie atletické roky v Lamači spolu s vami.
JOJO 
 
Ak máte školopovinné deti, možno ste sa s týmto menom už stretli. Keď som dostal túto ponuku povedať niečo o sebe, ako prvé mi napadlo napísať o ÚSMEVE, ale o tom sa píše ľahko. Potom som uvažoval, že napíšem pár slov o RADOSTI, o tom ako sa radujem zo života, ale to by nikoho nezaujalo. Chcel som zanechať odkaz o ŠTASTÍ, ale to praje pripraveným a pripraviť sa vieme predsa všetci. Tak na záver napíšem o tom, čo ma naučili tí, o ktorých sú tieto riadky aj medzi riadkami - o SNÍVANÍ. Naše deti ešte dokážu snívať a aj preto má svet nádej stať sa krásnym miestom pre život. My dospeláci sme prestali snívať, ale naše deti snívajú neustále a nielen v noci. Staňte sa na chvíľu dieťaťatom a budete ako JOJO, ktorý sníva každý deň.
 A na záver, ak ma niekedy v Lamači stretnete bez úsmevu, tak ma zastavte a pripomeňte mi, že život je krásny pre tých, ktorí snívajú, lebo o čom dokážeme snívať, to dokážeme aj uskutočniť.
 Nech je váš život o úsmeve, radosti, šťastí a snívaní . 

Váš JOJO

Skôr ako začneme: nahliadnite do spracovania vašich osobných údajov

Ak navštívite stránku, ktorá zapisuje cookies, v počítači sa vám vytvorí malý textový súbor, ktorý sa uloží vo vašom prehliadači. Ak rovnakú stránku navštívite nabudúce, pripojíte sa vďaka nemu na web rýchlejšie. Náš web vám ponúkne relevantné informácie a bude sa vám pracovať jednoduchšie.

Súbory cookies používame najmä na anonymnú analýzu návštevnosti a vylepšovanie našich web stránok. Ak si nastavíte blokovanie zápisu cookies do vášho prehliadača, je možné, že web sa spomalí a niektoré jeho časti nemusia fungovať úplne korektne. Viac info k spracúvaniu cookies.