Hokejbalisti SAV Lamač získali zlato

Hokejbalisti SAV Lamač získali zlato

Hokejbalisti majú za sebou ďalšiu sezónu Bratislavskej hokejbalovej ligy. Sezónu síce veľmi zvláštnu, opäť covidom ovplyvnenú, no pre hokejbalistov SAV Lamač na Lamač stala po druhýkrát majstrom BHBL.

Po základnej časti súťaže, ktorá bola kvôli pandemickej situácii prerušená a dohrávala sa neskôr ako zvyčajne, skončili SAVkári na druhom mieste. Do play-off potom vstúpili v septembri z výhodnej pozície a dokonale to využili. Po výborných kolektívnych výkonoch prešli v najkratšom možnom termíne až do finále. V ňom sa stretli s odvekým rivalom Hancopom a po troch vynikajúcich dueloch zvíťazili v sérii 2:1 na zápasy a zaslúžene sa stali majstrami BHBL.

Po minuloročnom striebre sa tak prepracovali až na stupienok najvyšší. Všetky tri finálové zápasy priniesli strhujúce hokejbalové predstavenie. Diváci, ktorí mali možnosť zápasy sledovať, mohli vidieť množstvo krásnych akcií, vynikajúce výkony brankárov na oboch stranách a parádne góly v každom zo zápasov. Keďže chalani z Hancopu nenašli v posledných dvoch dueloch recept na prekonanie skvelej SAVkárskej obrany, z titulu sa právom tešili Lamačania.

Je iba na škodu, že dnes už dvojnásobný majster sa musí okrem súperov na domácej pôde už niekoľko rokov pasovať aj s nekvalitným povrchom. Veru, za vzornú reprezentáciu našej mestskej časti by si hokejbalisti SAV Lamač nejaké to vylepšenie ihriska hádam aj zaslúžili.

Róbert Alföldy