Vianoce v Lamači: Rozdalo sa 350 krabíc s láskou

Vianoce v Lamači: Rozdalo sa 350 krabíc s láskou

Niečo mäkké, niečo voňavé, niečo chutné a niečo zábavné, ale všetko z lásky...

To boli hlavné požiadavky na darčeky v rámci projektu „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“. V Lamači si túto krásnu predvianočnú aktivitu, ktorá má za cieľ obdarovať osamelých seniorov, zobralo pod záštitu občianske združenie Čarodejník z krajiny, O.Z.

Vďaka výzvam sa zapojili nielen obyvatelia, ale aj škôlky. Pripravili ručne vyrobené pohľadnice a pozdravy. Pod stromčekom si krabice plné lásky našli klienti Domu seniorov Lamač a Domu sociálnych služieb Rozsutec. Mestská časť zabezpečila rozvoz osamelým dôchodcom žijúcim v Lamači. Distribúcia prebiehala prostredníctvom Centra sociálnych služieb Lamač, ktoré týmto ďakuje občianskemu združeniu Čarodejník z krajiny, o.z, menovite Anne a Marekovi Habdákovcom a Gabriele Požgayovej. „Všetkým, ktorí s láskou pripravili darčeky a zapojili sa, zo srdca ďakujeme. Úspech tejto akcie nás veľmi potešil,“ uviedla jedna z organizátoriek Anička Habdáková.

Zaujímavosťou je, že bolo treba oveľa viac „ženských“ boxov, lebo v Lamači tvoria drvivú väčšinu staršej populácie dámy.